Valle d'Aosta, WŁOCHY

Narty 2023/24 - Hotel Elena

0.00
Czas trwania
7 dni
Transport
Samolotem
Wyżywienie
HB - śniadanie i obiadokolacja, BB - samo śniadanie
Aktywności
Snowboard, Narciarstwo alpejskie

Hotel Elena

Hotel Elena położony jest w centrum miejscowości Saint- Vincent, równolegle do głównego deptaka dla pieszych. W najbliższej okolicy hotelu znajdziemy wiele butików, sklepów spożywczych i restauracji.

Serwis hotelowy: Hotel Elena zapewnia swoim Gościom całodobową recepcję, bar oraz Wi-Fi. Na miejscu znajduje się duży ogród z zewnętrznym SPA, przechowalnia sprzętu narciarskiego, czytelnia oraz sala telewizyjna.
W głównej sali hotelowej można wieczorkiem zrelaksować się przy lampce wina.

Goście mogą bezpłatnie korzystać z hotelowego centrum odnowy biologicznej i siłowni, które czynne są od 16:00 do 20:30. Centrum spa obejmuje łaźnię turecką, saunę na podczerwień, dużą zewnętrzną saunę fińską oraz wannę z hydromasażem dla 8 osób. Chęć wejścia do strefy SPA należy zgłosić na recepcji z wyprzedzeniem.

Wyżywienie: Do wyboru opcja wyżywienia: BB lub HB

BB - tylko śniadania: Bufet śniadaniowy lekki, na słodko i na słono. Na kolację we własnym zakresie można wybrać się do jednej z wielu restauracji znajdujących się blisko hotelu, w miejscowości Saint Vincent.

HB - śniadania i obiadokolacje: Bufet śniadaniowy lekki, na słodko i na słono. Kolacje serwowane w restauracji w hotelu, składające się z bufetu sałatkowego, dwóch dań głównych i deseru. Do kolacji serwowana jest woda (1/2 l/os.) i wino lokalne (1/4 l/os.) w cenie. 

Ski Safari w Valle d'Aosta

Najmniej popularny, nie oblegany przez tłumy narciarzy, ale z pewnością najpiękniejszy region włoskich Alp. Położona u styku trzech państw - Włoch, Szwajcarii i Francji, podzielonych przez nic innego jak najwyższe i najpiękniejsze góry Europy… Dolina Aosty, bo to o niej mowa, została odkryta przez nas kilkanaście lat temu. Zakochaliśmy się w niej bez pamięci, tak samo jak wielu naszych Klientów, którzy wracają tam rok po roku, by podziwiać piękne widoki i doświadczać narciarstwa alpejskiego na najwyższym poziomie, po przepięknie przygotowanych trasach.

W ofercie mamy tylko wyjazdy pakietowe samolotem. Oznacza to, że oferujemy pełen pakiet: przelot z wybranego w Polsce lotniska do Bergamo, zakwaterowanie w wybranym hotelu, wyżywienie (BB lub HB), transfery z lotniska i na stoki, ubezpieczenie oraz najważniejsze: transport sprzętu z Polski. Bagaże i sprzęt narciarski zabierane są kilka dni przed wylotem i jadą do Aosty busem, gdzie czekają na swoich właścicieli, którzy dolatują 'na lekko' - tylko z bagażem podręcznym.

Na wszystkie pytania związane z ofertą staramy się odpowiedzieć POD TYM LINKIEM.


Na czym polega formuła Ski Safari?

Hotele, które mamy w ofercie nie są położone przy stoku. Dzięki zakwaterowaniu w dolinie, w miejscowościach Saint Vincent i Chatillon, które położone są w odległości ok 2km, mamy możliwość korzystania z uroków 5 różnych stacji narciarskich o łącznej długości tras sięgającej ok 1000 km. Zyskujemy dzięki temu szansę jazdy codziennie w innej stacji*, co sprawia, że trasy, które pokonujemy nie mogą nam się znudzić! Dodatkowo każda ze stacji ma swój unikalny, czasem zaskakujący charakter! Dojazdy na stoki zajmują codziennie między 30 a 80 minut, w zależności od stacji, do której jedziemy. 

W ciągu 6 dni jazdy na nartach odwiedzamy stacje: 

  • Cervinia + Valtournenche + Zermatt (Szwajcaria -dla chętnych) MAPKA
  • La Thuile + La Rosiere (Francja) MAPKA

W trakcie transferu na stoki, nasi piloci rozdają papierowe mapy oraz opowiadają o stacji, do której jedziemy.

Zawsze staramy się 'zaliczyć' wszystkie stacje w ciagu tygodniowego pobytu- czasem pogoda nam na to nie pozwala, ale dzięki temu, że mamy wybór, jeździmy na nartach CODZIENNIE! Z hoteli wyjeżdżamy ok 9 rano (w zależności od hotelu, czasem jest to 8:50, czasem 9:05), w drogę powrotną ze stoku ruszamy o 16:30, lub 17, w zależności od decyzji na dany dzień. Jesteśmy elastyczni i dopasowujemy się do pogody - decyzje dokąd jechać podejmujemy czasem na 5 minut przed ruszeniem spod hotelu :)


Karnet Narciarski

Cennik karnetów narciarskich znajduje się w zakładce CENA NIE ZAWIERA ->

Karnet narciarski jest płatny na miejscu w GOTÓWCE w dzień przyjazdu do hotelu lub w pierwszy dzień jazdy po dojechaniu na stok, zgodnie z aktualnym cennikiem.

Karnety na cały pobyt (6-dniowe) zamawiamy z wyprzedzeniem dla wszystkich przyjezdnych w specjalnej, grupowej cenie. Osoby, które nie jeżdżą na nartach i nie potrzebują karnetu, prosimy o poinformowanie nas o tym przynajmniej 2 tygodnie przed wylotem.

Karnet obejmuje 6 dni jazdy na nartach we wszystkich wymienionych wyżej ośrodkach narciarskich wraz z wjazdem kolejką widokową SKYWAY Monte Bianco.

Karnet NIE OBEJMUJE przejazdu do ZERMATT (Szwajcaria) ani wyjazdu na taras widokowy na Kleine Matterhorn. Aby przejechać z Cervinii do Zermatt, należy wykupić w kasach przy wyciągu suplement do naszego karnetu w cenie 50€/dzień. 


Rezerwacje

Rezerwacji prosimy dokonywać przez tę stronę, wybierając termin, ilość osób, lotnisko, układ pokoi**, oraz opcjonalnie dodatki (np. rozszerzenie ubezpieczenia, lub ubezpieczenie od rezygnacji).

W następnym kroku możliwe będzie wpisanie potrzebnych danych, oraz płatność (całości, lub 30% zaliczki) przelewem tradycyjnym, szybkim przelewem lub kartą. 

Jeśli nie znacie Państwo wszystkich danych swoich współtowarzyszy wyjazdu (np. numeru dowodu osobistego), proszę w okienka wpisać np. 'doślę później' i dosłać dane w przyszłości bezpośrednio na naszego maila info@viaeuropa.com.pl


Po dokonaniu rezerwacji, dostaniecie Państwo od nas automatycznego maila potwierdzającego rezerwację (jeśli mail nie dotarł, proszę sprawdzić folder SPAM). 

Na 10 dni przed wylotem wysyłamy maila z datą oraz przedziałem czasowym (2-3h) w którym nasz kierowca przyjedzie odebrać sprzęt i bagaże spod wyznaczonego przy rezerwacji adresu. Bagaże odbieramy na 3-4 dni przed datą wylotu. 

Osoby z Wrocławia i okolic prosimy o dostarczenie sprzętu i bagaży we wskazanym terminie do naszej siedziby: BIELANY WROCŁAWSKIE, UL. DĘBOWA 16.

Nie wcześniej niż 22 godziny przed wylotem na maila podanego w rezerwacji wysyłamy bilety lotnicze po odprawie. Bilet wystarczy wydrukować i zabrać ze sobą na lotnisko. Godziny wylotów można sprawdzić w zakładce ROZKŁAD LOTÓW na naszej stronie.


*wyjazdy zawsze uzależniamy od pogody- jedziemy tam, gdzie są najlepsze warunki i najlepsza pogoda!

**w przypadku rezerwacji tylko dla 1 osoby, proszę wybrać pokój 1-osobowy (za dopłatą), chyba że współlokator/ka robi osobną rezerwację i będziecie dzielić pokój 2-osobowy ze znajomym/ą. NIE dobieramy w pary w pokojach obcych sobie ludzi.

Dzień 1

Uwaga! Program jest RAMOWY - zastrzegamy sobie możliwość zmian w pogramie w zależności od panujących warunków pogodowych w Dolinie.


Dzień Transferowy

Wylot z wybranego lotniska w Polsce, przylot do Bergamo (Mediolan), transfer do hotelu (ok. 2h). Obiadokolacja o 19:30. Sprzedaż karnetów tego samego dnia lub następnego dnia rano(prosimy o przygotowanie gotówki).

Dzień 2

PILA

Śniadanie serwowane od 7:30. O 9:00 wyjazd spod hotelu na stok (ok. 30min jazdy autokarem). Jazda w uroczej stacji narciarskiej PILA, możliwość zrobienia zakupów w supermarkecie, lub przespacerowania się po mieście Aosta- założonym w roku 25 p.n.e. przez Oktawiana Augusta, z pozostałościami budowli z czasów rzymskich, wyjazd z parkingu o 17:00, powrót do hotelu. Obiadokolacja o 19:30, czas wolny.

Dzień 3

COURMAYEUR

Śniadanie serwowane od 7:30. O 9:00 wyjazd spod hotelu na stok (ok. 50min jazdy autokarem).
Chętni mogą skorzystać z oferty widokowych lotów helikopterem w okolicy Mt. Blanc- konieczna wcześniejsza rezerwacja. Cena lotu to ok. 760 Euro/lot. Śmigłowiec mieści do 5 osób.
Po przyjeździe na parking, wyjazd kolejką SkyWay Montebianco na taras widokowy na wysokości prawie 3500 m n.p.m.
Jazda na nartach pod MONT BLANC w znanym kurorcie COURMAYEUR na trasach FIS, wyjazd z parkingu o 17:00, powrót do hotelu. Obiadokolacja o 19:30, czas wolny.

Dzień 4

MONTEROSA

Śniadanie serwowane od 7:30. Wyjazd kolejką SkyWay Śniadanie serwowane od 7:30. O 9:00 (lub 8:30) wyjazd do Gressoney (ok. 1h20min jazdy autokarem) i jazda w stacji narciarskiej Monterosa SKI na pograniczu dwóch włoskich regionów - Dolina Aosty i Piemont. Stacja rozciąga się na 3 dolinach. Na nartach można przejechać do Champoluc i do Alagna Valesia, z majaczącym nad głowami masywem Monterosa. O 17 (lub 16:30) wyjazd z parkingu, powrót do hotelu. Obiadokolacja o 19:30, czas wolny.

Dzień 5

LA THUILE - LA ROSIERE

Po śniadaniu, serwowanym od 7:30, o 9:00 wyjazd spod hotelu na stok (ok. 1h jazdy autokarem).
Przejazd do LA THUILE, tam możliwość przejazdu na nartach do LA ROSIERE uroczej stacji we Francji, z idealnie przygotowanymi trasami. Na szczycie znajduje się średniowieczna twierdza. Wyjazd z parkingu o 17:00, powrót do hotelu. Obiadokolacja o 19:30, czas woln

Dzień 6

VALTOURNENCHE - CERVINIA

Po śniadaniu, serwowanym od 7:30. O 9:00 wyjazd spod hotelu na stok (ok. 30-45min jazdy autokarem).
Przejazd do VALTOURNENCHE lub CERVINII (stacje są połączone wyciągami), skąd chętni mogą przejechać do znanego kurortu Szwajcarii- ZERMATT. Tam przejazd najwyżej położoną kolejką zębatą w Europie do klasztoru na wysokości 3 089 m n.p.m. i wjazd na najwyżej w Europie położony taras widokowy na Małym Matterhornie- 3 883 m n.p.m. Wyjazd z Valtournenche lub z Cervinii o 17:00, powrót do hotelu. Obiadokolacja o 19:30, czas wolny.

Dzień 7

OSTATNI DZIEŃ NA STOKU


Po śniadaniu, o 9:00 wyjazd spod hotelu na stok. Jedziemy do jednej z odwiedzonych już stacji narciarskich w zależności od najlepszych panujących warunków. O 17:00 ruszamy w drogę powrotną do hotelu. Obiadokolacja o 19:30, czas wolny, nocleg.

Następnego dnia po śniadaniu wyjazd na lotnisko.

✔️ 7 noclegów w Hotelu Elena ***,

✔️ 7 śniadań w hotelu, 

✔️ 7 obiadokolacji w restauracji hotelowej (w opcji HB),

✔️ napoje do obiadokolacji: woda (1/2 l/os.) i wino lokalne (1/4 l/os.) w cenie,

✔️ przelot samolotem Ryanair z wybranego lotniska w Polsce z małym bagażem podręcznym (miejsca wybierane losowo),

✔️ przewóz sprzętu i bagażu głównego busem z Polski,

✔️ transfery z lotniska we Włoszech do Hotelu (w obie strony) 

✔️ codzienne transfery na stoki,

✔️ ubezpieczenie zagraniczne w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Wiener S.A. (KL 10000€, NNW 1250€, 200€ bagaż, AS OC 10000€, sprzęt sportowy 500€),

✔️ korzystanie z hotelowej strefy SPA - po wcześniejszej rezerwacji w hotelu,

✔️ opiekę rezydenta i pilota podczas całego pobytu

✔️ składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

✔️  składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy,

✔️  podatek VAT.

✖️ taksy klimatycznej - płatna na miejscu 10€/os. (nie dotyczy terminów grudniowych)

✖️ karnetu narciarskiego - płatny na miejscu w EUR zgodnie z cennikiem :

Cennik karnetów narciarskich na sezon 2023/24

TERMIN: 14-27.01.2024 i 11-24.03.2024

Osoba dorosła: 300€

Senior (65+) urodzony przed 31.05.1959: 290€

Junior (14-18lat) urodzony po 31.10.2006: 290€

Dziecko (8-14lat) urodzone po 31.10.2010: 250€

Dziecko (do 8 lat) urodzone po 31.10.2016: GRATIS*

TERMIN: 28.01-10.03.2024 

Osoba dorosła: 320€

Senior (65+) urodzony przed 31.05.1959: 310

Junior (14-18lat) urodzony po 31.10.2006: 310€

Dziecko (8-14lat) urodzone po 31.10.2010: 270€

Dziecko (do 8 lat) urodzone po 31.10.2016: GRATIS*


Dodatek do Zermatt: 50€ /dzień - dla chętnych do kupienia w kasach w Valtournenche i w Cervinii

*Jedno z rodziców kupuje karnet w kasach przy wyciągu w cenie oficjalnej. Wymagany jest dokument dziecka przy zakupie.
W terminach grudniowych (03-10.12.2023 i 10-17.12.2023) oferujemy CENĘ SPECJALNĄ na rozpoczęcie sezonu!
Oficjalny cennik karnetów: KLIKNIJ TUTAJ

KIEDY ODBIERACIE SPRZĘT?

Na 10 dni przed wylotem dostaniesz od nas maila z datą oraz przedziałem czasowym (2-3h) w którym nasz kierowca przyjedzie odebrać sprzęt i bagaże spod wyznaczonego przy rezerwacji adresu. Bagaże odbieramy na 3-4 dni przed datą wylotu.

Osoby z Wrocławia i okolic prosimy o dostarczenie sprzętu i bagaży we wskazanym terminie do naszej siedziby: BIELANY WROCŁAWSKIE, UL. DĘBOWA 16.

JAK MAM SIĘ SPAKOWAĆ?

Na każdego uczestnika naszych wyjazdów przypada:

·      1 walizka / torba podróżna (do 20kg)

·      1 para nart w pokrowcu

·      1 para butów w pokrowcu

 

Każda torba musi być podpisana IMIENIEM i NAZWISKIEM oraz NUMEREM TELEFONU

JAKI BAGAŻ PODRĘCZNY MOGĘ ZABRAĆ DO SAMOLOTU?

Wszystkie bilety lotnicze obejmują jedną małą torbę, którą można zabrać na pokład o wymiarach 40 x 20 x 25 cm, która musi mieścić się pod siedzeniem pasażera z przodu.

Jeśli potrzebujesz większego bagażu, możesz podczas rezerwacji wykupić Pierwszeństwo wejścia na pokład + 2 sztuki bagażu podręcznego* w cenie 240 PLN/os. w obie strony.

 

*Umożliwia to wniesienie na pokład małej torby osobistej (40 x 20 x 25 cm), która musi zmieścić się pod siedzeniem pasażera z przodu oraz bagażu do 10 kg (55 x 40 x 20 cm), który musi zmieścić się w schowku nad siedzeniem. Pierwszeństwo umożliwia również wejście na pokład w pierwszej kolejności, korzystając z kolejki do pierwszeństwa wejścia na pokład przy bramce.

KIEDY DOSTANĘ BILETY LOTNICZE?

Odprawę dla wszystkich wylatujących robimy na 24H przed wylotem.

Gotowe KARTY POKŁADOWE do wydrukowania dostaniesz od nas na maila nie wcześniej niż 24H przed wylotem.

Godziny wylotów znajdziesz na tej stronie: ROZKŁAD LOTÓW


Na powrocie wydrukowane karty pokładowe dostaniesz od naszego rezydenta podczas wsiadania do autokaru jadącego na lotnisko.

CZY WYBRANY PRZEZE MNIE TERMIN JEST DOSTĘPNY?

Nasze wyjazdy dobywają się co tydzień niedziela-niedziela (od 3. grudnia przez 2 tygodnie i później od 14. stycznia* przez 10 tygodni do 24. marca)

Jeśli wybrana przez Ciebie data wylotu wyświetla się w kalendarzu i jest możliwe kliknięcie w nią, wybrany hotel jest dostępny w wybranym terminie. Wyjątkiem są pobyty w Parc Hotel Billia, Hotelu Elena oraz Hotelu Tourist, które musimy potwierdzić z hotelami. 

Jeśli wybrany przez Ciebie termin nie jest możliwy do zarezerwowania - polecamy sprawdzić pozostałe hotele. Możliwe, że tam są jeszcze miejsca.

*oprócz Hotelu Tourist, w którym turnusy są rozłożone sobota-sobota z początkiem 13. stycznia

JAK WYGLĄDA KWESTIA PŁATNOŚCI?

W momencie rezerwacji prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 30% wartości rezerwacji. 

Możesz to zrobić od razu przez system płatności online i zapłacić kartą, BLIKiem lub szybkim przelewem.

Możesz też wybrać opcję przelewu tradycyjnego. W tym przypadku, prosimy o wpłatę zaliczki w terminie 3 dni od daty rezerwacji, na dane do przelewu podane w mailu potwierdzającym rezerwację. 

Dopłatę do całości (70%) należy przesłać bezpośrednio na nasze konto bankowe (podane w mailu potwierdzającym oraz na naszej stronie w zakładce KONTAKT) w terminie do 30 dni przed datą wyjazdu.

Jeśli rezerwujesz wyjazd na mniej niż 30 dni przed datą wylotu, prosimy o pełną płatność od razu.

Pliki do pobrania

Wpis do rejestru organizatorów turystyki
NIP
Wpis do ewidencji działalności gospodarczej
Ogólne Warunki Ubezpieczenia w podróży T. U. WIENER
Aneks nr1 do OWU Ubezpieczeni W PODROZY_17.05.2022
Certyfikat ubezpieczeniowy T. U. WIENER 2023
EKUZ
Certyfikat Ubezpieczeniowy T.U. Wiener 2024

UWAGA!

A.T. VIA EUROPA nie bierze odpowiedzialności za panujące w związku z pandemią COVID-19 zasady wjazdu do kraju docelowego, korzystania z ośrodków narciarskich, restauracji i innych obiektów użyteczności publicznej. Prosimy indywidualnie zapoznać się z panującymi we Włoszech zasadami bezpośrednio na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/

Jeśli masz jakieś pytania, lub wątpliwości - zapraszamy do kontaktu!

0.00/5
Ocena ogólna
0 zweryfikowanych opinii

0 komentarzy

  1. Nikt nie dodał jeszcze swojej opinii
Zostaw opinię
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Zarezerwuj ten wyjazd
0.00PLN
Musisz wybrać lotnisko
Musisz wskazać liczbę osób
Lecisz na lekko
Twój sprzęt i bagaż
Czeka na Ciebie w hotelu!

Logowanie