Jezioro Bodeńskie - Szwajcaria, Niemcy, Austria, Lichtenstein

Wokół Jeziora Bodeńskiego - Na 2 kołkach przez Europę

4,990.00
Czas trwania
7 dni
Transport
Samolotem
Wyżywienie
PP - posiłki wydawane zgodnie z programem
Aktywności
Kolarstwo

CENA: 4 990 PLN + 350€ (płatne na miejscu)
TERMIN: 21-28.08.2024


LATO - Noclegi w hotelach 3*, w pokojach 2-osobowych.

W czasie naszych wyjazdów rowerowych zadbaliśmy o wysoki standard zapewnianych noclegów. Każdego dnia wybraliśmy najlepszy hotel dostępny w danej okolicy. Czekają na Was komfortowe noclegi w hotelach na trasie przejazdu. Standardem są hotele 3-gwiazdkowe, czasami mamy też możliwość wyboru 4* i chętnie z niej korzystamy.

*Możliwy jest nocleg w pokoju 1-osobowym za dopłatą. Dopłata ustalana jest indywidualnie w zależności od wybranego wyjazdu rowerowego.

Zapraszamy na niesamowitą, widokową podróż rowerem wokół Jeziora Bodeńskiego. Tym razem, wspólnie odwiedzimy aż 4 kraje: Szwajcaria – Niemcy – Austria - Lichtenstein i zatopimy się w ich urokliwych krajobrazach.


JEZIORO BODEŃSKIE: Leżące u podnóża Alp, na styku 3 państw – Niemiec, Szwajcarii i Austrii, Jezioro Bodeńskie jest 3 co do wielkości jeziorem Europy Środkowej. Na rowerzystów czeka nad nim perfekcyjnie przygotowana trasa rowerowa wśród sadów, winnic, przez malownicze średniowieczne miasteczka i wioski rybackie, w towarzystwie błękitu wody i z alpejskimi szczytami w tle. Jezioro Bodeńskie to także przepływający przez nie Ren. Jadąc wzdłuż tej jednej z najdłuższych rzek w Europie odwiedzimy jedno z najmniejszych państw naszego kontynentu – Lichtenstein oraz będziemy podziwiać wodospad Rheinfall – największy pod wzgl. przepływu wody wodospad w Europie.

Jak wyglądać będzie wyprawa?

Przygotowując program wyjazdu szczególny nacisk położyliśmy na komfort i poczucie bezpieczeństwa uczestników. Dlatego każdego dnia zapewnimy Wam komfortowy wypoczynek w hotelach na trasie przejazdu. W trakcie wyprawy uczestnicy będą pokonywać odcinki o długości około 50 km dziennie pod opieką naszego pilota. Cała wyprawa odbędzie się w asyście naszego busa, który zawsze będzie gdzieś w pobliżu. Jeśli tylko zajdzie tak potrzeba odbierzemy Cię z dowolnego miejsca na trasie gdy dopadnie Cię zmęczenie, przydarzy się kontuzja lub warunki atmosferyczne będą nienajlepsze. 

Bezpieczeństwo

W przypadku awarii roweru również postaramy się pomóc. W trakcie całej wyprawy do Waszej dyspozycji będzie serwisant, który pomoże w usunięciu drobnych problemów. Jeśli awaria okaże się zbyt poważna to znajdziemy najbliższy serwis rowerowy, aby możliwe było kontunuowanie wyprawy. Oczywiście przed wyjazdem polecamy wykonać solidny serwis roweru aby zminimalizować ryzyko. Bezpieczeństwo to również ubezpieczenie. Wszyscy uczestnicy wyprawy objęci będą odpowiednim ubezpieczeniem.

Bagaże

Bagaże oraz rowery odbierzemy z Waszych domów w Polsce i czekać będą na Was w miejscu rozpoczęcia wycieczki. W trakcie wyprawy uczestnicy  podróżują „na lekko”. Bagaże jadą naszym busem od hotelu do hotelu.

Dzień 1

Dzień transferowy

Przylot z Warszawy do Bazylei, transfer z lotniska do hotelu w Schaffhausen (CH), zakwaterowanie, obiadokolacja, spotkanie informacyjne

Dzień 2

Schaffhausen (CH) -> Konstancja (DE), 53 km

Śniadanie w hotelu, Po śniadaniu wyjazd na rowerach z hotelu. Dzień zaczniemy od przejazdu pod słynne wodospady na Renie, przy wodospadach czas wolny – dla chętnych możliwość podpłynięcia łódką pod wodospad, następnie przejazd wzdłuż Renu w stronę Jeziora Bodeńskiego, dojazd do Konstancji w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny.

Dzień 3

Konstancja (DE) -> Konstancja (DE), 52 km

Śniadanie w hotelu, po śniadaniu wyjazd na rowerach z hotelu, przejazd wzdłuż północnej części J. Bodeńskiego (Uberlingen See), wizyta na wyspie Mainau (wyspa kwiatów), po zwiedzeniu wyspy przejazd na zachodnią stronę jeziora (Gnadensee), wizyta na wyspie Raichenau, powrót do hotelu w Konstancji, czas wolny

Dzień 4

Konstancja (DE) -> Wasserburg (DE), 50km

Śniadanie w hotelu; po śniadaniu wyjazd na rowerach z hotelu, rejs promem z Konstancji do Meersburga, przejazd północnym brzegiem Jeziora Bodeńskiego (Obersee) przez Friedrichshafen, dojazd do hotelu w Wasserburgu, obiadokolacja, czas wolny.

Dzień 5

Wasserburg (DE) -> Wasserburg(DE), 30 km

Śniadanie w hotelu; po śniadaniu wyjazd na rowerach z hotelu. Przejazd wzdłuż brzegu jeziora przez Lindau do Bregenz (AT), wjazd koleją górska na szczyt Pfander – zjazd trasą rowerową z powrotem do Bregenz, czas wolny, powrót do Wasserburga do hotelu promem lub dla chętnych na rowerach (+15 km), obiadokolacja, czas wolny.

Dzień 6

Wasserburg (DE) -> Vaduz -> Staad, 55 km

Śniadanie w hotelu; po śniadaniu przejazd busami do Vaduz – stolicy Lichtensteinu, czas wolny na zwiedzanie, przejazd rowerami trasą rowerową wzdłuż Renu z powrotem nad Jezioro Bodeńskie, zakwaterowanie w hotelu w Staad (CH), czas wolny

Dzień 7

Staad (CH)-> Konstancja (DE), 44 km

Śniadanie w hotelu; po śniadaniu wyjazd na rowerach z hotelu, przejazd południowym brzegiem Jeziora Bodeńskiego po jego szwajcarskiej stronie, dojazd do Konstancji w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny

Dzień 8

Dzień transferowy

Śniadanie w hotelu (lub pakiet na drogę), transfer na lotnisko w Bazylei

✔️ Przelot samolotem linii Wizzair z Warszawy do Bazylei i z powrotem z małym bagażem podręcznym,

✔️ Transfery z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko,

✔️ 7 noclegów w standardzie hotelowym ***

✔️ Codzienne śniadanie w hotelach

✔️ Obiadokolacje w hotelach w wybrane dni wg programu

✔️ Przewóz rowerów oraz bagażu busem z Polski

✔️ Codzienna asysta busa osobowego

✔️ Codzienny przewóz bagaży uczestników z hotelu do hotelu

✔️ Ubezpieczenie zagraniczne w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Wiener S.A. (KL 10000 €, NNW 1250 €, bagaż 200 €, AS OC 10000 €, sprzęt sportowy 500 €),

✔️ opieka pilota, rezydenta i serwisanta rowerowego w czasie całej wyprawy

✖️ napojów do obiadokolacji

✖️ kosztów ewentualnych niezbędnych części do naprawy w razie potrzeby (naprawa w cenie)

KIEDY ODBIERACIE SPRZĘT?

Na 10 dni przed wylotem dostaniesz od nas maila z datą oraz przedziałem czasowym (2-3h) w którym nasz kierowca przyjedzie odebrać sprzęt i bagaże spod wyznaczonego przy rezerwacji adresu. Bagaże odbieramy na 3-4 dni przed datą wylotu.

Osoby z Wrocławia i okolic prosimy o dostarczenie sprzętu i bagaży we wskazanym terminie do naszej siedziby: BIELANY WROCŁAWSKIE, UL. DĘBOWA 16.

JAK MAM SIĘ SPAKOWAĆ?

Na każdego uczestnika naszych wyjazdów przypada:

·      1 walizka / torba podróżna (do 20kg)

·      1 para nart w pokrowcu

·      1 para butów w pokrowcu

 

Każda torba musi być podpisana IMIENIEM i NAZWISKIEM oraz NUMEREM TELEFONU

JAKI BAGAŻ PODRĘCZNY MOGĘ ZABRAĆ DO SAMOLOTU?

Wszystkie bilety lotnicze obejmują jedną małą torbę, którą można zabrać na pokład o wymiarach 40 x 20 x 25 cm, która musi mieścić się pod siedzeniem pasażera z przodu.

Jeśli potrzebujesz większego bagażu, możesz podczas rezerwacji wykupić Pierwszeństwo wejścia na pokład + 2 sztuki bagażu podręcznego* w cenie 240 PLN/os. w obie strony.

 

*Umożliwia to wniesienie na pokład małej torby osobistej (40 x 20 x 25 cm), która musi zmieścić się pod siedzeniem pasażera z przodu oraz bagażu do 10 kg (55 x 40 x 20 cm), który musi zmieścić się w schowku nad siedzeniem. Pierwszeństwo umożliwia również wejście na pokład w pierwszej kolejności, korzystając z kolejki do pierwszeństwa wejścia na pokład przy bramce.

KIEDY DOSTANĘ BILETY LOTNICZE?

Odprawę dla wszystkich wylatujących robimy na 24H przed wylotem.

Gotowe KARTY POKŁADOWE do wydrukowania dostaniesz od nas na maila nie wcześniej niż 24H przed wylotem.

Godziny wylotów znajdziesz na tej stronie: ROZKŁAD LOTÓW


Na powrocie wydrukowane karty pokładowe dostaniesz od naszego rezydenta podczas wsiadania do autokaru jadącego na lotnisko.

CZY WYBRANY PRZEZE MNIE TERMIN JEST DOSTĘPNY?

Nasze wyjazdy dobywają się co tydzień niedziela-niedziela (od 3. grudnia przez 2 tygodnie i później od 14. stycznia* przez 10 tygodni do 24. marca)

Jeśli wybrana przez Ciebie data wylotu wyświetla się w kalendarzu i jest możliwe kliknięcie w nią, wybrany hotel jest dostępny w wybranym terminie. Wyjątkiem są pobyty w Parc Hotel Billia, Hotelu Elena oraz Hotelu Tourist, które musimy potwierdzić z hotelami. 

Jeśli wybrany przez Ciebie termin nie jest możliwy do zarezerwowania - polecamy sprawdzić pozostałe hotele. Możliwe, że tam są jeszcze miejsca.

*oprócz Hotelu Tourist, w którym turnusy są rozłożone sobota-sobota z początkiem 13. stycznia

JAK WYGLĄDA KWESTIA PŁATNOŚCI?

W momencie rezerwacji prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 30% wartości rezerwacji. 

Możesz to zrobić od razu przez system płatności online i zapłacić kartą, BLIKiem lub szybkim przelewem.

Możesz też wybrać opcję przelewu tradycyjnego. W tym przypadku, prosimy o wpłatę zaliczki w terminie 3 dni od daty rezerwacji, na dane do przelewu podane w mailu potwierdzającym rezerwację. 

Dopłatę do całości (70%) należy przesłać bezpośrednio na nasze konto bankowe (podane w mailu potwierdzającym oraz na naszej stronie w zakładce KONTAKT) w terminie do 30 dni przed datą wyjazdu.

Jeśli rezerwujesz wyjazd na mniej niż 30 dni przed datą wylotu, prosimy o pełną płatność od razu.

Pliki do pobrania

Wpis do rejestru organizatorów turystyki
NIP
Wpis do ewidencji działalności gospodarczej
Ogólne Warunki Ubezpieczenia w podróży T. U. WIENER
Aneks nr1 do OWU Ubezpieczeni W PODROZY_17.05.2022
Certyfikat ubezpieczeniowy T. U. WIENER 2023
EKUZ
Certyfikat Ubezpieczeniowy T.U. Wiener 2024

UWAGA!

A.T. VIA EUROPA nie bierze odpowiedzialności za panujące w związku z pandemią COVID-19 zasady wjazdu do kraju docelowego, korzystania z ośrodków narciarskich, restauracji i innych obiektów użyteczności publicznej. Prosimy indywidualnie zapoznać się z panującymi we Włoszech zasadami bezpośrednio na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/

Jeśli masz jakieś pytania, lub wątpliwości - zapraszamy do kontaktu!

0.00/5
Ocena ogólna
0 zweryfikowanych opinii

0 komentarzy

  1. Nikt nie dodał jeszcze swojej opinii
Zostaw opinię
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Zarezerwuj ten wyjazd
0.00PLN
Musisz wybrać lotnisko
Musisz wskazać liczbę osób
Lecisz na lekko
Twój sprzęt i bagaż
Czeka na Ciebie w hotelu!

Logowanie